DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины
12.09.2015
Україна входить в осіньо-зимовий період з абсолютно неготовою енергосистемою, відзначається критична ситуація у газовій, електроенергетичній і вугільній сферах.
Про це розповідає в інтерв’ю DW колишній член НКРЕКП, нині виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.
За його словами, наразі газова ситуація досить складна в Україні при сьогоднішніх обсягах в 14,7 млрд куб. м газу, тоді як потрібно хоча б 16-17 млрд. Однак все не так критично, оскільки уряд з Міненерговугілля проводять активну роботу для забезпечення українців необхідним запасом блакитного палива для комфортного проходження опалювального сезону.
Герус вважає, що цієї зими можуть виникнути серйозні проблеми внаслідок нестачі запасів вугілля.
'Ситуація з вугіллям критична: запаси на складах становлять 1,4 мільйонів тонн, хоча станом на середину жовтня має бути не менше трьох мільйонів, що вже є нереальним. Вугілля треба завозити будь-якими способами і через зону АТО, і через Росію. Утім, будь-якої миті цей шлях може бути обмежений або через бойові дії, або через політичне рішення Росії', - пояснює він.
Читайте также: Яценюк призвал Раду на следующей пленарной неделе проголосовать за списание долга и повышение соцстандартов
Залишається відкритим також питання з імпортом електроенергії, яку раніше не доводилося купувати внаслідок надлишку генеруючих потужностей. На сьогодні цих запасів в України немає, відновлення закупівель в Росії, каже експерт, свідчить про те, що вже на початку вересня недостатньо запасу палива.
'Що буде в опалювальний сезон? У зв’язку з дорогим газом споживачі 'сядуть на розетку', і це, скоріше за все, призведе до вимушеного обмеження споживання, тобто 'віялових відключень'. Альтернативних варіантів закупівлі (крім як у Росії - ред.) електроенергії у нас немає', - констатує Герус, додаючи, що це штовхає державу у пряму залежність від РФ, позбутися якої буде набагато складніше, ніж у газовому питанні.
На його думку, Україні вже зараз слід якомога швидше займатися питанням підготовки до зими.
'У довгостроковому періоді потрібно зменшити використання вугілля марки А. Це можна зробити за рахунок збільшення станцій, що працюють на марці Г, альтернативних джерелах. Окрім того, має бути чітке правило, що накопичення вугілля на складах починається у квітні-травні, а не в серпні, тоді таких проблем у нас не буде', - пояснює Герус.
Архитектура
Дизайн интерьеров
Стройматериалы
Парки мира
Парк Феникс - жемчужина лазурного берега
Лазурный берег Франции (Cote d'Azur) восхищает своей неповторимостью и гармонией, привлекая миллионы туристов со всего мира. А ценителей рукотворных ландшафтов он притягивает еще и своими прекрасными садами и парками.
Натальевка
Стоить посмотреть, потому что:
- это уникальная усадьба конца ХІХ в., выстроенная в пейзажном стиле с некогда роскошным двухуровневым парком
- здесь сохранилась уникальная церковь 1913 года, построенная академиком Алексеем Щусевым — автором проектов Мавзолея и Казанского вокзала в Москве. Точную копию храма воссоздали потомки русских эмигрантов на Лазурном берегу в НиццеЮсуповский дворец
Стоит посмотреть, потому что:
- здесь разбит замечательный регулярный парк с реликтовыми деревьями, розариями и миниатюрными фигурными бассейнами
- в парке произрастает более 7,5 тыс. экземпляров растенийВо-Ле-Виконт
Во-ле-Виконт — хрестоматийная классика ландшафтной архитектуры... Расположен в окрестностях Мелёна, в 55 км к юго-востоку от Парижа...
Удивительные топиары. Воспоминания о Гон-Конге
Растения подобраны таким образом, что создается объемный рисунок, который играет не только формами, но цветом и фактурой. Причем это относится не только к древесным растениям. Преобразование затронуло также знакомые нам клумбы из однолетних растений.
Прогулка по Королевскому Ботаническому саду в Канди
О том, что остров Шри-Ланку, лежащий к югу от Индии, с незапамятных времен называют «Райским островом», слышали многие. Причина тому – ее богатые самоцветами недра, душистые пряности и удивительное разнообразие ландшафтов. Однако лишь знатоки и специалисты знают, что на сравнительно небольшом по размерам острове действуют сразу несколько ботанических садов, среди которых «зеленая сокровищница Азии» – Королевский Ботанический сад под Канди, в университетском городке Перадения.
Комментарии
Оставить комментарийВы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.