Енергетичний бункер

Партнери проекту: HAMBURG ENERGIE, Державна служба із захисту довкілля й розвитку міського середовища, Фінансова служба Immobilienmanagement та ін.
Початок будівництва: 2010 рік

У масивному залізобетонному бункері (товщина стін 2 м, перекриттів – 3,5 м) під час Другої світової війни шукали притулку від бомб десятки тисяч людей. 1947 року британські війська взяли будівлю, підірвавши її зсередини. Відтоді, уже 62 роки поспіль, бункер продовжує стояти порожнім – жоден із планів післявоєнного використання так і не було втілено в життя.
Реконструкція будівлі має дві мети. З одного боку, бункер має перетворитися на нову «енергоцентраль», що забезпечуватиме теплом і струмом регенерований «Світовий квартал». З іншого ж, – він і далі залишатиметься історичною пам’яткою, приваблюючи відвідувачів експозицією та оглядовим майданчиком нагорі будівлі.
Згідно з енергетичною концепцією, на даху та південному фасаді бункера буде встановлено сонячні панелі загальною площею близько 3,5 тис. м; всередині розміститься блокована теплоелектростанція, що перероблятиме біомасу, а також накопичувач теплових втрат об’ємом близько 8 тис. м. У такий екологічно безпечний спосіб планувальники сподіваються в майбутньому забезпечити енергопотреби 2,5 тисяч осель.

Опис до фото:

  • Фото 1: Проект реконструкції (Фото: ©HHS - Hegger Hegger Schleiff Planer + Architekten AG);
  • Фото 2: Сучасний стан (Фото: ©Martin Kunze);
  • Фото 3: Схема: ©Urbanista.


Вы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.

Смотрите также