Дійсно можливе. CANactions 2010
Незважаючи на свій молодий вік, не можна не помітити, що фестиваль впевнено набирає обертів, стаючи все більш цікавим й змістовно насиченим. CANactions - не просто чергове гучне шоу в контексті сучасного українського архітектурного, наскрізь просякнутого комерцією, життя, але історична необхідність, покликана звернути річище української архітектури в бік її демократизації й самоусвідомлення. Саме під таким кутом і розглядаляся програма фестивалю, що, в порівнянні з 2009 роком, зазнав багатьох позитивних змін. Так, окрім майстер-класів, презентацій та конкурсу молодих архітекторів, CANactions включив тижневу проектну майстерню на тему «Київські пагорби. Крайка». Йдеться про верхні тераси київських схилів, що простяглись від Лисої гори до Львівської площі, і є одним із найцінніших ресурсів міста в ландшафтному, культурному й туристично-рекреаційному сенсі. П’ять проектних груп, що складалися з міжнародних експертів, розробляли концептуальні проекти для «гарячих точок» на пагорбах, із метою порівняння їх із офіційно затвердженими варіантами забудови. Важливо, що одними з місць, для яких було розроблено альтернативну візію, стала Контрактова площа й Андріївський узвіз, проти реконструкції яких наразі виступають місцеві громади. Проектанти виходили із цінностей екологічно безпечного проектування, збереження історичного спадку, пріоритетності публічного простору й середовищного підходу. Куратором ворк-шопу виступив відомий російський архітектор, критик, професор МАРХІ, Євген Асс. Фінальну виставку, що дозволилаь глядачам порівняти дійсне з можливим, супроводжувала серія круглих столів, на яких переважно обговорювалися питання, пов’язані із проблемами забудови сучасного Києва: застосування існуючих норм забудови, необхідність реформування планувального процесу, можливості впливу громадськості на містобудівельні рішення, налагодження взаємодії між експертами й громадськими організаціями з метою поліпшення існування в місті.
Традиційно, протягом CANactions відбулася серія презентацій та майстер-класів відомих сучасних архітекторів. Серед гостей фестивалю: Кім Гертфорт Нільсен (3XN, Данія), Віллєм Ян Нойтелінґс (Neutelings& Riedijk, Нідерланди), Патрик Майєрс, Єллє Гомбурґ (CIMKA, Нідерланди), Єрен Шиппер (JSA, Нідерланди), Ясон Гільґефорт (MAXWAN, Нідерланди), Деніел Замарбід (GROUP8, Швейцарія), Деніел Дендра (anOtherArchitect, Німеччина).
Також в межах фестивалю можна було оглянути виставку останніх архітектурних досягнень із Німеччини, Нідерландів, Великобританії, Швейцарії, США, Японії та України, разом із показом конкурсних проектів на здобуття маґістерського ступеня в Інституті архітектури Десау. Фестиваль відбувся за підтримки компаній Armstrong, lacerta, ACG і Hansgrohe.
Джерело: журнал "АСС"
Похожие статьи
- Весенний фестиваль цветов и растений «Gardenfest»
Gardenfest – это возможность не только хорошо провести время на свежем воздухе, но и узнать много новой и полезной информации от профессионалов.
- Ревитализация урбанистического пространства – think globally, act personally
10 марта в Центре визуальной культуры при Киево-Могилянской академии, в рамках проекта «Урбанистическая лаборатория», состоялась презентация «Практики урбанистического восстановления: опыт Израиля».
Комментарии
Оставить комментарийВы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.